Untitled Document
Drukuj

Rodzaje zbiorów

Wiesiu Wyrozumski. Opublikowano w Statystyki

Nasza biblioteka gromadzi książki, czasopisma i materiały multimedialne. Audiobooki to przede wszystkim mówiona wersja Readersów do języka angielskiego. Poza tym dysponujemy multimedialnymi słownikami, atlasami i encyklopediami. 

Oprócz zbiorów zakupionych przez Gimnazjum, dysponujemy także książkami z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośnicowicach, które wzbogacają nasz księgozbiór i zapewniają dostępność tytułu np., w przypadku lektur, dla wszystkich czytelników.                                                             Umożliwia nam to również dysponowanie nowościami i książkami, które uczniowie proponują do zakupu.            

Z księgozbioru mogą korzystać także rodzice, którym na wywiadówkach proponujemy wypożyczenie poradników o tematyce związanej z wychowywaniem dzieci.

 

Tematyka poradników dla rodziców 

 1. Anoreksja, bulimia
 2. Przemoc w rodzinie
 3. Agresja u dzieci i autoagresja
 4. Problem manipulacji
 5. Choroba nowotworowa u dzieci
 6. Dysleksja, dyskalkulia
 7. ADHD
 8. Uzależnienia – narkotyki, alkohol, hazard
 9. Depresja, lęki, fobie nastolatków
 10. Pomoc zastraszonemu dziecku
 11. Wychowanie 

- jak stawiać granice
- jak być skutecznym rodzicem „Posprzątaj swój pokój”
- jak rozmawiać
- uparte dziecko
- gniew
- kłótnie rodzeństwa
- zachęcanie do nauki
- budowanie autorytetu rodzicielskiego i relacji z dziećmi
- rozmowy o seksie
- rozwiązywanie problemów w domu i w szkole
- jak pomóc dziecku radzić sobie z lękiem

 12.   Nadwrażliwość – jak z nią żyć

 

Recenzje

Marta Fox „Karolina XL”

Bardzo wrażliwa nastolatka z nadwagą opisuje swoje życia, zaczynając od przedszkola. Wtedy właśnie nauczyła się zasady ‘nim gruby schudnie, to chudego szlag trafi’, którą kierowała się przez resztę życia. Karolina opisuje swoją ‘miłość’ z Chrisem i to jak ją wykorzystał. Opowiada o chorobie mamy, o problemach z nauczycielką  wf-u… Wszystko to napisane językiem lekkim, dowcipnym i ostrym jak żyletka. Książka kończy się na tym, że Karolina znajduje kogoś kto kocha ją taką jaka jest. Myślę, że tak książka powinna znaleźć się na Listę Obowiązkowych Lektur Dla Dorastających Dziewcząt. Jeśli uwierzyć recenzentom z tyłu książki dorośli też ją pokochają.