Untitled Document
Drukuj

Podsumowanie Obchodów Roku Tuwima

Wiesiu Wyrozumski. Opublikowano w Bez kategorii

W związku z ogłoszeniem roku 2013 Rokiem J. Tuwima od października do grudnia w naszej szkole zorganizowaliśmy różne konkursy i akcje.

Jedną z nich była sesja plakatowa, dla klas drugich, związana z życiem i twórczością poety oraz jego utworów dla dzieci. Uczniowie, którzy wykonali plakaty uzyskali pozytywne oceny z plastyki, a prace od października ozdabiały korytarzowe ściany w szkole. Znalazły się tam także słynne cytaty poety, przygotowane przez zespół projektowy z klasy IIc. Dodatkowo udekorowano bibliotekę.


http://gimsosnicowice.pl/components/com_jce/editor/tiny_mce/plugins/article/img/readmore.png);">

W październiku odbył się Konkurs pięknego czytania utworów J. Tuwima, w którym wzięli udział wytypowani przedstawiciele wszystkich klas. Jury przyznało trzy pierwsze miejsca następującym osobom: 

- I m – Malwina Czyszczoń z IA 
II m – Patrycja Pakuła z IB 
III m – Aleksandra Wrzesińska z IIC
Uczennice te otrzymały oceny z j. polskiego oraz uzyskały możliwość czytania przedszkolakom utworów Tuwima w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Czteroosobowe zespoły ze wszystkich klas rywalizowały w konkursie na Najciekawszy komiks do utworu J. Tuwima, na którego stworzenie miały sześć tygodni. Pod koniec listopada do organizatora wpłynęło dziewięć prac.

Za pomysłowość i staranne wykonanie rysunków wyróżniono prace: 
„Ptasie radio” (IIIa – wyk. Ela Sikora, Weronika Król, Beniamin Kebede i Patryk Jędrysik), 
„Okulary” (IIIc – wyk. Paulina Pohl, Magdalena Urbanek, Denis i Patryk Mainka) „Przygody Trąbalskiego” (IIa – wyk. Natalia Giersz, Roksana Małyszko, Magda Wrzecion i Mateusz Janczerowicz)

W tym konkursie przyznano nagrodę specjalną - za znakomite wykonanie i indywidualną pracę - dla komiksu „Przygody pana Maluśkiewicza” -wykonanego przez Natalię Bednorz z kl. IIB 

 Wykonawcy wszystkich komiksów otrzymali oceny z j. polskiego.

Podsumowaniem kilkumiesięcznych obchodów był, przeprowadzonym w grudniu, "Konkurs wiedzy o życiu  i twórczości J. Tuwima", do którego przedstawiciele klas przygotowywali się z wyznaczonych stron internetowych. W teście można było zdobyć 76 punktów, a za uzyskanie 75% prawidłowych odpowiedzi uczniowie otrzymali oceny z j. polskiego.

W konkursie tym: 
I m – zajęła kl. IIIA – Paulina Sochacka i Alicja Przybyła – 86% dobrych odp.
II m – zajęła kl.IA – Agata Babiuch i Wioletta Kruczek – 82% dobrych odp. 
III m – zajęła kl. IB – Magdalena Urbanek i Tomek Muskała - 57% dobrych odp.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w uczczenie pamięci o naszym wspaniałym poecie J. Tuwimie, a szczególnie zespołowi projektowemu z IIC Weronice Fielauf, Marcie Hosz, Wiktorii Pieczka i Sandrze Piechuli, wszystkim nauczycielom, członkom jury, p. Dyrektor i nauczycielkom z przedszkola za umożliwienie spotkania z przedszkolakami i panu Dyrektorowi gimnazjum za przychylność w realizacji powyższych przedsięwzięć.

Organizator
Bibl. Ewa Labocha

Recenzje

Anna Karenina - Lew Tołstoj

Anna Karenina wiedzie dostatnie, stabilne i nieco nudne życie u boku dużo starszego męża. Piękna młoda kobieta spełnia się jako matka, ale nie stroni też od przyjęć, jest uwielbiana na petersburskich salonach. Spokój znika wraz z pojawieniem się hrabiego Wrońskiego, który wprowadza w życie Anny namiętność, jakiej nigdy nie zaznała. I zniszczenie, którego nie da się cofnąć. To ponadczasowa powieść o uczuciu, które od początku było skazane na potępienie. Uczuciu, dla którego Anna poświęciła wszystko.