Untitled Document
Drukuj

Tydzień biblioteki szkolnej 2016

Wiesiu Wyrozumski. Opublikowano w poezja

W dniach 21-28 października w naszej szkole odbył się kolejny "Tydzień Biblioteki" zorganizowany przez bibl. Ewę Labochę, pod hasłem "Książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana" (cyt. Andrzeja Szczypiorskiego), tym razem połączony z obchodami Roku Sienkiewiczowskiego, przygotowanego przez naucz. Aleksandrę Ozgę.

W ciągu tego tygodnia uczniowie mieli okazję wysłuchania, czytanych przez radiowęzeł, przez uczniów i nauczycieli, fragmentów książki H. Sienkiewicza „Krzyżacy”. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie aktywnie uczestniczyli w zorganizowanych konkursach i zabawach. Wybrane wcześniej osoby rozwiązywały test pt. „Znam Sienkiewicza”. Swoje talenty plastyczne można było pokazać w trzech konkursach: „Ilustracja do wybranego tekstu H. Sienkiewicza”, „Najciekawszy rebus literacki” i Sztuka kaligrafii”. Na wyznaczonych lekcjach lub na przerwach w bibliotece trwały poszukiwania ciekawych książek oraz intrygujących pierwszych zdań, rozpoczynających rozdział, bądź akapit, bądź całą książkę. Wielu uczniów puściło wodze fantazji wymyślając rymowanki o książkach, bibliotece i czytaniu. Można było także zmierzyć się z frazeologizmami w konkursie pt. „Wśród ludzi”. Nasza Księga Sympatyków biblioteki wzbogaciła się o wiele naprawdę cennych złotych myśli. W szkole przeprowadzony został również plebiscyt na temat: „Polecam do przeczytania” i „Najlepsze książki moich rodziców z czasów nastoletnich ”. Jak co roku w akcji „Podaruj książkę bibliotece” otrzymaliśmy kilka nowych egzemplarzy. Wielu uczniów wypowiedziało się w temacie „Lubię czytać, ponieważ….” i „Nie cierpię czytania, bo …..”. Na przerwach odwiedzano chętnie bibliotekę ze względu na atrakcyjne „słodkie wypożyczenia” – uczeń wypożyczając wylosowaną książkę, otrzymywał słodki upominek. W ciągu całego tygodnia po szkole krążył fotograf, który próbował „złapać na czytaniu”.

Po podsumowaniu i wyliczeniu średniej ważonej najbardziej zaangażowana okazała się klasa 1B.

Wśród nauczycieli tytuł Najaktywniejszy Nauczyciel Tygodnia Biblioteki uzyskały panie K. Spyra i E. Śnieżek 

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w tym tygodniu, a szczególnie tym, którzy poświęcając swój wolny czas w domu wykonali różne prace. 

Zapraszamy do codziennego odwiedzania naszej biblioteki.

bibl. Ewa Labocha

 

Recenzje

Ever - Alyson Noël

Niezwykła opowieść o Nieśmiertelnych i nowym świecie, w którym prawdziwa miłość nigdy nie umiera.
Pewnego koszmarnego dnia szesnastoletnia Ever Bloom traci w wypadku samochodowym najbliższą rodzinę. Od tej chwili staje się medium – słyszy myśli różnych ludzi, widzi ich aurę i dzięki przelotnemu choćby dotykowi może poznać ich przeszłość. Te nadprzyrodzone umiejętności sprawiają, że otoczenie traktuje ją jak dziwadło, więc Ever zamyka się w sobie i odgradza od świata.
Wszystko się zmienia, kiedy dziewczyna poznaje Damena Auguste’a. Tylko on potrafi wyciszyć dudniące w jej głowie głosy i wejrzeć w jej duszę. Dzięki niemu Ever wchodzi w świat alchemii i magii, dowiadując się o rzeczach, o których zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia. Kim jest Damen? Skąd pochodzi? Jakie sekrety skrywa? Na te pytania Ever nie zna odpowiedzi. Wie jedynie, że zakochała się bez pamięci i że jej życie wkrótce zmieni się nie do poznania.